Biogazowa kukurydza

Obecnie na terenie Polski funkcjonuje 11 biogazowni. Tego typu przedsięwzięcie, które planuje się przeprowadzić w Pienicach będzie pierwsze w województwie mazowieckim. Imprezę poprowadziła dr Joanna Rzepka wraz z Witoldem Rzepińskim, który jednocześnie jest pomysłodawcą tej inwestycji.W tym dniu można było również obejrzeć wystawę maszyn rolniczych służących do zbioru kukurydzy ipokaz ich pracy. Wczęści artystycznej wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta zPienic, a także miejscowy kabaret. Kukurydziane święto przyciągnęło wielu zainteresowanych.Poza ministrem iwykładowcami, w tym wydarzeniu uczestniczyli: Edyta Tuźnik – Kosno – przedstawicielka Ministra Środowiska, Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak – radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego, starosta Zbigniew Deptuła, Wiesław Szczubełek – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział wOstrołęce, wicestarosta Janusz Gójski oraz radny iczłonek Zarządu Powiatu Marcin Nowotka.Celem takiego przedsięwzięcia było przybliżenie funkcjonowania biogazowi, wykorzystanie rozproszonej energii cieplnej i elektrycznej, podniesienie świadomości ekologicznej rolników icałego społeczeństwa oraz dywersyfikacja dochodów rodzin rolniczych.Organizatorami byli: Gospodarstwo Agroenergetyczne Olkowscy wPienicach, Marconi Investment Energy Group SA, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka, Starostwo Powiatowe wMakowie Mazowieckim, Wójt Gminy Krasnosielc. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »