Biogazowa kukurydza

Obecnie na terenie Polski funkcjonuje 11 biogazowni. Tego typu przedsięwzięcie, które planuje się przeprowadzić w Pienicach będzie pierwsze w województwie mazowieckim. Imprezę poprowadziła dr Joanna Rzepka wraz z Witoldem Rzepińskim, który jednocześnie jest pomysłodawcą tej inwestycji. W tym dniu można było również obejrzeć wystawę maszyn rolniczych służących do zbioru kukurydzy ipokaz ich pracy. Wczęści artystycznej wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta zPienic, a także miejscowy kabaret. Kukurydziane święto przyciągnęło wielu zainteresowanych. Poza ministrem iwykładowcami, w tym wydarzeniu uczestniczyli: Edyta Tuźnik – Kosno – przedstawicielka Ministra Środowiska, Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak – radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego, starosta Zbigniew Deptuła, Wiesław Szczubełek – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział wOstrołęce, wicestarosta Janusz Gójski oraz radny iczłonek Zarządu Powiatu Marcin Nowotka.Celem takiego przedsięwzięcia było przybliżenie funkcjonowania biogazowi, wykorzystanie rozproszonej energii cieplnej i elektrycznej, podniesienie świadomości ekologicznej rolników icałego społeczeństwa oraz dywersyfikacja dochodów rodzin rolniczych.Organizatorami byli: Gospodarstwo Agroenergetyczne Olkowscy wPienicach, Marconi Investment Energy Group SA, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka, Starostwo Powiatowe wMakowie Mazowieckim, Wójt Gminy Krasnosielc. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz krótkiej relacji z imprezy: http://www.minrol.gov.pl/pol/Aktowka/Video/Biogazowa-kukurydza-Pienice-28.08.2011 Zdjęcia: Archiwum ODR Maków Maz.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »