Dożynki Wojewódzkie

Świętowanie rozpoczęto od prezentacji wieńców wykonanych z polnych kwiatów, owoców, warzyw i kłosów zbóż. W tym roku przypadł nam zaszczyt reprezentowania powiatu makowskiego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Grabowo przygotowały przepiękny wieniec dożynkowy oraz kosz z darami. Barwny pochód zakończyła msza święta koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stanisława Stefanka – Biskupa Łomżyńskiego. Już od dawna ceremoniom przewodniczą starosta i starościna dożynkowi – w tym roku z powiatu makowskiego byli to Grażyna Mikulak i Ireneusz Franczak. Starostowie dożynek przekazali w darze symboliczny bochenek chleba na ręce Biskupa, marszałka Adama Struzika, starosty Mirosława Pągowskiego oraz wójtów, którzy podzielili się nim z uczestnikami uroczystości na znak pokoju i dziękczynienia za plony. Jak podkreślił Marszałek Województwa Adam Struzik, dożynki wojewódzkie jest to czas, w którym wszyscy możemy podziękować za tegoroczne zbiory, jednocześnie kultywować regionalne tradycje oraz radować się z owoców pracy rolników i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. Na Mazowszu rolnicy stanowią dużą grupę ludzi, którzy swoim trudem przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności regionu – więc należy im się najwyższy szacunek. Trzeba nie tylko zauważać, lecz również szybko reagować na ich potrzeby. Marszałek podziękował również rolnikom za to, że pomimo ciężkich warunków pracy na roli, ich przywiązanie do ziemi pozostaje w dalszym ciągu niezachwiane. Uroczystość ta była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych oraz branżowych, a także podsumowaniem rolniczych plebiscytów oraz konkursów. Organizatorzy tego święta nie zapomnieli również o dobrej zabawie. Po oficjalnej części można było zobaczyć wiele interesujących występów artystycznych m. in.: Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego, Rewii Dziecięcej SYLABA, Kabaretu KOŃ POLSKI oraz Zespołu GOLEC uORKIESTRA.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »