I Lekcja biblioteczna pierwszoklasistów

Nauczyciel przeczytał dzieciom wiersze o tematyce jesiennej: wiersze: Danuty Gellnerowej „Jesień u fryzjera”, Leopolda Staffa „Jesienne liście”, Ludwika Wiszniewskiego „Przyszła jesień do ogrodu”, i Marii Terlikowskiej „Jestem Jesień”. Uczniowie wykonali rysunek przedstawiając Panią Jesień w barwnych kolorach, odgadywali zagadki jesienne, odpowiadały na pytania dotyczące obecnej pory roku tworząc poetycki opis słowny jesieni. Następnie uczyli się piosenki pt. „To jesieni znak”. Przeprowadzona lekcja biblioteczna miała na celu kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozbudzenie potrzeby czytania, rozwijanie wyobraźni i twórczości plastycznej, wzbogacenie słownictwa, kształtowanie poczucia estetyki. Ponadto przyczyniła się do ćwiczenia umiejętności pracy w zespole.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »