,,Raczki” wśród najlepszych na Mazowszu

W dniu 25 września zespół teatralny ,,Raczki” wraz z nauczycielami gościł w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, gdyż tego dnia odbyło się podsumowanie VIII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Obrzędowych im. Wojciecha Siemiona. W konkursie brało udział 23 zespoły. ,,Raczki” podobnie jak rok temu, znalazły się wśród siedmiu najlepszych zespołów. Za przedstawienie ,,Idą zapustnicy” otrzymali wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 500zł. Dla młodych aktorów i ich opiekunów było to miłe zaskoczenie. Po uroczystym wręczeniu nagród i obejrzeniu spektaklu w wykonaniu zwycięskiego zespołu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na Stare Miasto. Pogoda tego dnia była piękna i sprzyjała spacerom, dlatego też wielką przyjemność sprawiło wszystkim oglądanie pięknych, zabytkowych kamieniczek warszawskiej Starówki. Dużą atrakcją było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Fot.: K.Czarnecki

Tekst: Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »