Święto ziemniaka

,,Niby szary, zwykły kubraczek, to nasz wspaniały ziemniaczek” Dnia 14.09.2011r., jak co roku, uczniowie PSP w Rakach spotkali się przy ognisku, by uczcić święto ziemniaka. Najpierw przewodnicząca SU Maria Glinka przekazała zebranym ciekawostki o ziemniakach. Następnie chętni uczniowie recytowali wiersze napisane specjalnie na tę okazję. Młodzi poeci wykazali się niezwykłą pomysłowością. Później odbyła się prezentacja ciekawych i śmiesznych ziemniaków, wśród których były różne stworki. Ziemniak – to ważne warzywo, więc trzeba było również wykazać się wiedzą na jego temat. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w konkursie wiedzy o ziemniaku i konkursach sprawnościowych. No i to, na co wszyscy czekali – uczta ziemniaczana. Upieczone kartofelki smakowały wszystkim wyśmienicie. W załączeniu prezentujemy wybrane wiersze o ziemniakach. Samorząd Uczniowski PSP w Rakach

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »