Samochód strażacki dla OSP Drążdżewo

Gmina, w ramach realizacji zadań własnych, odpowiada także za bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową. W tym zakresie powierzone zadania wykonuje Ochotnicza Straż Pożarna. Obecnie w Gminie Krasnosielc funkcjonuje 12 jednostek OSP. Sukcesywnie w miarę możliwości finansowych Samorząd uzupełnia i wymienia sprzęt ratunkowo – pożarniczy, często wykorzystywany w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców. W ostatnim czasie (we wrześniu) gmina Krasnosielc zakupiła średni samochód strażacki dla jednostki OSP Drążdżewo. Jest to samochód specjalistyczny marki VOLVO. Pojazd jest używany (1999 rok produkcji) i kosztował 126360,00 zł. Ma przebieg około 63 tys. km, pięciobiegową skrzynię biegów. Kabina załogi mieści 6 osób. Samochód jest wyposażony autopompę o wydajności 24 l/min, zbiornik wody na 1800 l. Na zakup samochodu strażackiego gmina pozyskała środki w wysokości 50 tys. w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarniczych w Województwie Mazowieckim „OSP 2011”.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »