Podsumowanie I etapu ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

W tym roku obchodzimy Europejski Rok Wolontariatu. W ramach kampanii uczestnicy konkursu plastyczno – literackiego mieli opisać lub namalować najpiękniejszą rzecz jaką wykonali lub pragną zrealizować dla drugiej osoby. W konkursie sportowym Marcin Lewandowski – mistrz Europy w biegu na 800 m. zachęcał do zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego – wskazywał, że sport jest świetną alternatywą wobec używek. Miło nam poinformować, że wśród tysięcy nadesłanych do organizatorów prac konkursowych wyróżniono prace następujących reprezentantów naszej gminy: W konkursie sportowym „O co biega” – Urszula Perzanowska kl. III c Gimnazjum w Krasnosielcu, otrzymała dyplom i zestaw sportowy dla biegaczy. Pozostali laureaci otrzymali również dyplomy i gry edukacyjne „Zostań Superbohaterem”. W konkursie plastycznym „Dorastamy – Rozumiemy – Pomagamy” – laureatką została Natalia Wronowska – kl . IIId Gimnazjum w Krasnosielcu W konkursie plastycznym i literackim „Rosnę – Myślę – Dbam” – laureaci z PSP w Krasnosielcu – Jakub Jurczewski – kl. III a, Weronika Jaworska – kl. VI b i Łukasz Maluchnik – kl. V a oraz Jagoda Graczyk kl.II PSP w Drążdżewie i Marta Walendziak kl.VI PSP w Amelinie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli szkolni koordynatorzy kampanii – Katarzyna Grabowska, Iwona Ziemska, Anna Zega, Marzenna Orzeł oraz Tomasz Bielawski i Irena Kurzac z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Bogusława Więcek – dyrektor PSP w Amelinie. Na spotkaniu uczestnicy wysoko ocenili otrzymywane w kampanii materiały, podkreślali ich przydatność do wykorzystania przez różne grupy wiekowe. Od września do końca listopada 2011 r. trwa II etap kampanii, w którym zadania zespołowe pod hasłem „MY WOLONTARIUSZE” skierowane są do klas i świetlic. Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważna jest działalność wolontariacka oraz zachęcanie do większego zaangażowania w niesienie bezinteresownej pomocy innym. Stanisława Gołaszewska Koordynator Kampanii ZTU

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »