Spotkanie z policjantami

Dnia 6 października na specjalne zaproszenie przedszkolaków i pierwszoklasistów w naszej szkole pojawiło się dwóch funkcjonariuszy policji. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali o tym, na czym polega ich praca, przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, podczas spacerów, wycieczek. Szczególną uwagę panowie policjanci zwrócili na to, by każde dziecko pamiętało i przypominało swoim rodzicom o zapinaniu pasów i siedzeniu w fotelikach lub siedziskach dostosowanych do ich wieku. Dzieci oglądały strój policjanta – mundur. Chętni mogli przymierzyć czapkę policjanta, dotknąć odznak, kajdanek. Widać było ogromne zaciekawienie na twarzach maluchów. Główną atrakcją było oglądanie radiowozu policyjnego. Każde dziecko mogło z bliska zobaczyć, jak wygląda taki samochód, usiąść w środku. Mamy nadzieję, lekcja z panami policjantami na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »