Święto Biblioteki Szkolnej

Dotychczas święto było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Od roku 2008 cały październik jest świętem bibliotek szkolnych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia". Nasza Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu jak co roku włączyła się w obchody święta bibliotek szkolnych. Na październik zaplanowaliśmy: Konkursy plastyczne: – Najładniejszy zeszyt lektur – konkurs przeznaczony dla uczniów klas I – III ze szkoły podstawowej. – Zakładka do książki – konkurs plastyczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wystawy: – Jesień w literaturze – prezentacja wierszy, ilustracji, książek o tej kolorowej porze roku. – Wędrówki po Polsce z książką w ręku – albumy, przewodniki, książki o Polsce. – Wędrówki po świecie z książką w ręku – przewodniki, albumy i książeczki wydawnictwa Skrzat o różnych częściach naszego globu. – Franklin i przyjaciele – wystawa książek wydawnictwa Debit o sympatycznym żółwiu. – Nowości z bibliotecznej półki – prezentacja nowych książek zakupionych w ramach realizacji projektu Lektury mojego dzieciństwa i pozyskanych z Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim. – Warto przeczytać – lista książek polecanych do przeczytania dla dzieci i młodzieży. Tworzymy ją w oparciu o nowości naszej biblioteki, czy też pozycje polecane przez Fundację ABC XXI
/www.calapolskaczytadzieciom.pl/ . O tych i wielu innych działaniach naszej Biblioteki Szkolnej można poczytać na naszym bloogu – www.bibliotekakrasnosielc.bloog.pl.
Marzenna Sierak Andrzej Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »