Krakowianka w przedszkolu

W dniu 03.10.2011 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Danutę Macudę z Okleśnej koło Krakowa. Zaprezentowała się przedszkolakom w stroju krakowskim tj. spódnicy, gorsecie, zapasce, koszuli haftowanej i koralach. Opowiadała dzieciom o swoich pasjach, działalności teatru ludowego „Tradycja”, w którym wraz z przyjaciółmi kultywują tradycje teatralne i artystyczne gminy Alwernia. Dzieci były bardzo zachwycone barwnym strojem naszego gościa, szczególnie dziewczynki pytały o jego poszczególne części. Pani Danuta wyjaśniła jak bardzo dużo pracy i czasu potrzeba aby przygotować taki odświętny strój, który używa się wyłącznie na specjalne okazje tj. występy, teatralne, procesje kościelne i spotkania z dziećmi.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »