„Lasy w naszej gminie”

W dniach od 10 do 13 października br. uczniowie klas I-III PSP Amelin, Drążdżewo, Krasnosielc, Raki pogłębiali swoją wiedzę na temat ekologii uczestnicząc w specjalistycznych warsztatach organizowanych przez trenerów z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” z Warszawy. Dzieci zapoznały się z procesami produkcji papieru z makulatury, miały przyjemność również wykonać własnoręcznie kartę papieru (metodą czerpaną), po czym dzieci wykonały z niej barwne laurki. Po zajęciach stacjonarnych uczniowie ruszyli do Rezerwatu Zwierzyniec. Zapoznawali się z gatunkami drzew lasotwórczych oraz funkcjami lasu i formami ochrony przyrody w lesie. W najbliższym czasie wszyscy chętni zmierzą się w teście wiedzy o lesie, po czym wykonają ekologiczny strój, który zaprezentują na pokazie mody ekologicznej. Najlepszym uczestnikom konkursu zostaną wręczone cenne nagrody. Po wszystkich zmaganiach dzieci pojadą na wycieczkę do Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Mamy świadomość, że stan naszego środowiska zależy od nas wszystkich, dlatego też chcemy już od najmłodszych lat kształtować pozytywne postawy wobec „matki natury” zarówno w teorii jak i w praktyce. Wierzymy bowiem, że zaowocują one w odpowiedzialnym społeczeństwie w przyszłości. Gmina Krasnosielc organizuje konkurs pod hasłem: „Lasy w naszej gminie” przy wsparciu finansowym (10160zł) z WFOŚiGW w Warszawie.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »