Spotkanie z Janem Pawłem II

Spotkanie z Janem Pawłem II rozpoczęło się modlitwą- Koronką do Bożego Miłosierdzia poprowadzoną przez Księdza Dziekana, a następnie dzieci, młodzież i studenci- grupa 23 osób, przedstawiła program mówiący o naszym papieżu- rodaku; o małym Bolku, o Karolu gimnazjaliście, studencie, kleryku, księdzu, biskupie, kardynale, papieżu… ale nade wszystko o wspaniałym człowieku. Liryczne podkłady muzyczne przeplatała się z narracją, światła dodawały ciepła recytowanym strofom, a biel i czerń ubrań aktorów potęgowała moc przekazywanych treści. Do przedstawienia wykorzystano utwory z oratorium Piotra Rubika Santo Subito, które wykonywali nasi aktorzy, co stało się klamrą spinając całość przedstawienia. Atmosfera tego spotkania udzielała się wszystkim widzom, gdyż dawka emocji i potęga prezentowanych treści dotykała różnych sfer ludzkiego życia. Artyści jak również opiekunowie grupy tj. Agnieszka Mikulak i Krzysztof Czarnecki, odpowiedzialni za scenariusz, reżyserię, ogólny wyraz artystyczny spektaklu oraz Małgorzata Regulska, która pomagała w przygotowaniu młodzieży pod kontem muzycznym zostali nagrodzeniu owacjami na stojąco oraz pamiątkowymi dyplomami wręczonymi przez Wójta Gminy. Po części artystycznej zadbano o ucztę także dla ciała i poczęstowano wszystkich uczestników spotkania papieskimi kremówkami, przy czym pomagały wolontariuszki z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki z Krasnosielca, by potem pełni sił wspólnie zaśpiewać ulubioną pieśń Błogosławionego Jana Pawła II, „Barkę”. Było to szczególne popołudnie…

Beata Heromińska Dyrektor GOK

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »