Maraton biblioteczny w Drążdżewie

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym mającym na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów. Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Program „Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki” ma na celu ochronę zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania. Dzieci mogły poszerzyć wiedzę dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Zabawy i ćwiczenia, pozwoliły ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i poznanie wartościowych produktów spożywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. W czwartek 20 października 2011 r zainaugurowana została wśród przedszkolaków starszego oddziału przedszkolnego tegoroczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci wysłuchały wierszy o tematyce jesiennej, odpowiadały na pytania dotyczące ich treści. Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Ja się bawię doskonale” pokazuje, iż można polubić jesień. Należy pamiętać jednak, aby ciepło się ubierać, nosić czapkę, szalik i kalosze. Wiersz „Spacer” Elżbiety Pałasz zachęca do ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci odgadywały również zagadki o jesiennych warzywach. Ponadto wysłuchały, a następnie uczyły się tekstu piosenki: „Październik”. W piątek 21 października uczniowie klasy drugiej zapoznawali się z internetowym programem: „Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki”. Dzieci układały dzienny jadłospis żywienia stosując przy tym zasady zdrowego odżywiania się. Z kolei uczniowie klasy czwartej wykonywali pracę plastyczną na temat: „W bibliotece”. Zajęcia z zastosowaniem programów edukacyjnych i akcja „Cała Polska czyta dzieciom” będą kontynuowane w bieżącym roku szkolnym.

Michał Walasek Bibliotekarz szkolny

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »