Wycieczka do Łomży

Zaglądając do młyna poznaliśmy jak wyglądała kiedyś praca młynarza. Wewnątrz zaobserwowaliśmy stół, przy którym znajdowały się miary, jakimi posługiwał się młynarz przy rachowaniu wyprodukowanej mąki, ogromne żarna, które mieliły zboże i potężne koło młyńskie, które napędzało cały mechanizm.

Byliśmy też w kuźni, gdzie znajdowało się palenisko, tzw. kotlina zbudowana z kamieni i rudy darniowej. Przed kotliną stało kowadło, a na warsztacie obok znajdowały się eksponowane narzędzia i wyroby kowalskie.

Po opuszczeniu Nowogrodu udaliśmy się do Łomży, gdzie odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora. Obejrzeliśmy spektakl p.t. „Pinokio”. Pinokio to psotny, ożywiony pajacyk wystrugany z czarodziejskiego, drewnianego klocka przez ubogiego stolarza – Dżeppetto. Opowieść o drewnianym pajacyku posiada wartość wychowawczą, pokazuje nam jak długa i trudna jest droga do stania się dobrym człowiekiem. Jest to naprawdę możliwe, jeżeli tylko posłuchamy dobrych rad i będziemy tego bardzo mocno chcieli. Podczas wędrówki Pinokio przeżywa różne przygody-dobre i złe – tak samo, jak to jest w naszym codziennym życiu. Pajacyk nauczył się w końcu jak należy postępować, aby cieszyć się miłością i szacunkiem innych. Z leniwej, niegrzecznej, drewnianej kukiełki, dzięki Dobrej Wróżce i miłości ojca, zmienił się w prawdziwego chłopca.

Po spektaklu mieliśmy okazje wejść na wieżę widokową, gdzie oprócz podziwiania panoramy Łomży zobaczyliśmy kunsztownie wykonane rekwizyty teatralne.

Kolejną atrakcją był pobyt w McDonald’s, gdzie zjedliśmy „niezdrowy” posiłek.

Następnie udaliśmy się do Ostrołęki, gdzie przyjemnie spędziliśmy czas w salonie zabaw dla dzieci „Fantazja”. Zabawy zapewniły dzieciom niecodzienne wrażenia, a także rozwinęły sprawność ruchową. W salonie zabaw dzieci mogły pojeździć zdalnie sterowanymi samochodzikami. Ponadto baraszkowały w suchym basenie z kolorowymi kuleczkami, korzystały ze zjeżdżalni, grały w piłkarzy, korzystały z dużego kolorowego „dmuchawca”, próbowały swych umiejętności w trafianiu piłką do kosza.

Wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili do Drążdżewa. Wycieczka dostarczyła wspaniałego wypoczynku, mnóstwa wrażeń i cennych wspomnień.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »