Pasowanie na uczniów w Rakach

Niezwykle ważnym wydarzeniem dla pierwszaków jest pasowanie na ucznia. To wydarzenie wywołuje wiele emocji i przeżyc. Najpierw egzamin, który prowadzą starsi uczniowie. Potem dopiero bardzo oczekiwana chwila – pasowanie na uczniów przez dyrektora szkoły. Wcześniej jednak ślubowanie przy sztandarze szkoły oraz wobec wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia ,,świeżo upieczeni uczniowie” otrzymują pamiątkowe dyplomy i prezenty. W uroczystości biorą udział rodzice, którzy nie mniej emocjonująco przeżywają ten dzień.
Fot. A. Mikulak Tekst: T. Kaszuba

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »