Wielki finał konkursu: „Lasy w naszej gminie”

Następnie Wójt Paweł Ruszczyński w kilku słowach podsumował działania, które zostały podjęte w ramach gminnego konkursu. Były to warsztaty ekologiczne, na których uczniowie klas I – III pogłębiali swoją wiedzę na temat ekologii ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o lesie oraz przeprowadzenie testu wiedzy o lesie, w którym uczniowie musieli się wykazać wiedzą wykraczającą poza ramy szkolnego programu. Jednak najbardziej oczekiwany przez wszystkich był wielki finał. Największą atrakcją dla najmłodszych widzów była bajka ekologiczna pt. „Jaś i Małgosia” zaprezentowana przez uczniów szkoły podstawowej z Amelina. Kolejnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Ogromny zachwyt wzbudziły przepiękne stroje ekologiczne wykonane i zaprezentowane przez wybranych uczniów klas I- III. Dzieci udowodniły nie tylko sobie ale i nam dorosłym, że ze zwykłych „odpadków” można wykonać naprawdę niesamowicie piękne kreacje. Niektóre z nich mogą posłużyć jako inspiracja do wyrobu prawdziwych strojów fashion style. Kto wie czy z młodych projektantów nie wyrosną w przyszłości prawdziwi kreatorzy mody. Po pokazie mody ekologicznej widownia wysłuchała prezentacji multimedialnej pn. „Las zielone płuca ziemi” przygotowanej przez Andrzeja Sieraka. W końcu nadeszła najbardziej emocjonująca chwila ogłoszenie wyników konkursu. Komisja konkursowa w składzie: Stanisława Gołaszewska, Krystyna Wierzbicka – Rybacka i Teresa Parciak wyłoniła następujących zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych: KLASY I I miejsce – Adam Wejner – PSP w Rakach II miejsce – Julia Chełchowska PSP w Krasnosielcu III miejsce – Roksana Kowalczyk – PSP w Rakach KLASY II I miejsce: Piotr Oleksy – PSP w Krasnosielcu II miejsce Jakub Ostrowski – PSP w Rakach III miejsce Kinga Sendal – PSP w Krasnosielcu KLASY III I miejsce – Barbara Szewczak – PSP w Rakach II miejsce – Sebastian Jędrzejewski – PSP w Drążdżewie III miejsce – Krystian Jastrzębski – PSP w Krasnosielcu Wójt Gminy, Dyrektor WFOŚiGW oraz Przewodnicząca Rady Gminy pogratulowali wszystkim laureatom i wręczyli cenne nagrody rzeczowe: laptopy za zajęcie I miejsca, aparaty cyfrowe – za II miejsce oraz plecaki i śpiwory za zajęcie III miejsca. Na koniec zostały wręczone słodkie upominki wraz z podziękowaniami dla komisji konkursowej, a także dla wszystkich bez których ten konkurs by się nie odbył. To jeszcze nie koniec wrażeń dla dzieci ponieważ czeka na nie wycieczka do Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Ekologiczne konkursy są istotnie ważne dla promocji „zielonej nauki” wśród dzieci, gdyż wyzwalają wśród uczniów nowe niezwykłe pomysły. Przez takie akcje zarówno dzieci jak i dorośli uczą się jak bardzo ważne jest zachowanie czystości lasów oraz prawidłowe segregowanie odpadów. Dyrektor Ryszard Dziadak zaakcentował inicjatywę i pomysłowość organizatora konkursu ze względu na fakt, iż jest to jeden z dwóch konkursów tego typu realizowanych na terenie całego byłego województwa ostrołęckiego. Organizacja tego konkursu nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia WFOŚiGW w Warszawie w wysokości 10160 zł. Wartość całego konkursu to kwota około 21000 zł.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »