Przegląd Pieśni Legionowej i Żołnierskiej

Wójt Gminy Krasnosielc oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu uczcili to święto Przeglądem Pieśni Legionowej i Żołnierskiej, który odbył się na sali widowiskowej GOK. Przegląd rozpoczął się o godz. 1100, tuż po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, polonezem. Niezwykłość tego tańca polegała na tym, że zatańczyły go dzieci w wieku 5-8 lat z grupy tanecznej działającej przy GOK. W przeglądzie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Krasnosielc oraz gościnnie ze szkól podstawowych i gimnazjów z Sypniewa i Gąsewa. W kategorii dorośli wystąpił ponad to chór KGW w Grabowie oraz dwie solistki. Łącznie 189 osób. Repertuar był szeroki i cieszył organizatorów fakt, że młodzież i opiekunowie sięgają po nowe utwory z okresu 1794-1918. Jeśli nawet, któryś z utworów powtórzył się to i tak jego wydźwięk był zupełnie inny, gdyż różnił się aranżacją, akompaniamentem, interpretacją, barwą głosu itp. Nie było nudno na tym przeglądzie! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Placówki zgłaszające dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie, także zostali docenieni. Organizatorzy przeglądu bardzo serdecznie dziękują opiekunom oraz uczestnikom przeglądu za pracę jaką włożyli w przygotowania. Dziękujemy wolontariuszkom z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki z Krasnosielca za pomoc w obsłudze podczas poczęstunku dla wszystkich występujących oraz konferansjerowi – nauczycielowi z tej samej szkoły, który także w ramach współpracy z GOK wsparł nas swoją osobą. Wszystkim tym, którzy chcą przypomnieć sobie miłe chwile, które spędzili słuchając pieśni legionowych i patriotycznych w GOK Krasnosielc zapraszamy do obejrzenia zdjęć galerii poniżej oraz na stronie www.gokkrasnosielc.pl.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »