Święto Biblioteki Szkolnej i pasowanie na czytelnika w Drążdżewie

Na początku wysłuchano piosenki pt: „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy”, a następnie powitano specjalnego gościa – Kubusia Puchatka, w którego rolę wcielił się uczeń klasy V – Daniel Kęszczyk. Później uczniowie klasy piątej wraz z pierwszoklasistami przedstawili program słowno – muzyczny poświęcony książkom. Przedstawili zasady obchodzenia się z książkami oraz jak się troszczyć o ich wygląd. Były również zagadki, w których uczniowie świetnie wykazali się znajomością bohaterów książek dla dzieci. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Pani dyrektor Barbara Kluczek dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na czytelników, dzieci otrzymały zakładki do książek wykonane przez ich starszych kolegów oraz pamiątkowe dyplomy. Z okazji święta Pani Krystyna Wierzbicka – Rybacka podarowała naszej bibliotece książkę pt: „Ciumkowie. Historie, w tym jedna smutna”, a pierwszoklasistom słodkie upominki i zakładki do książek.

W drugiej części uroczystości kontynuowana była akcja: „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tego przedsięwzięcia Pani Krystyna Wierzbicka – Rybacka przeczytała dzieciom opowiadanie pt: ,,Jesień” z książki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”. Z kolei Pani Justyna Zysk – nauczycielka języka angielskiego z naszej szkoły przeczytała baśń pt: „Księżniczka na ziarnku grochu”. W akcji wzięły udział również uczennice klasy piątej: Weronika Białczak i Karolina Wilga, które przeczytały wybrane fragmenty książeczek: „Myślątka Puchatka” i „Kubusia Puchatka mała księga przyjaźni”.

Rodzice pierwszaków otrzymali specjalny list, który zachęca do systematycznego czytania swoim pociechom.

Chcę podkreślić, iż czytanie jest bardzo ważną umiejętnością, która poszerza horyzonty myślowe dzieci, wzbogaca zasób słownictwa i rozwija wyobraźnię, przyczynia się do zdobywania nowych informacji oraz przyswajania wiedzy.

Michał Walasek

Bibliotekarz szkolny

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »