Krasnal Łakomczuch

Do czego prowadzi łakomstwo, nadmierne przejadanie się słodyczami przekonali się uczniowie PSP w Rakach oglądając spektakl teatralny pt. ,,Krasnal Łakomczuch” w wykonaniu aktorów z Białegostoku. Tytułowy bohater, tak jak wszystkie dzieci uwielbia słodycze. Przenosi się do Królestwa Słodkości i tam zostaje zaatakowany przez Wiruska i Próchnicę. Odczuwa ból i postanawia jak najszybciej wydostać się z Królestwa Słodyczy. Przedstawienie przez zabawne akcje oraz pouczający wątek uświadamia dzieciom, jakie niebezpieczeństwo stwarza złe odżywianie i do czego może doprowadzić. Przekonuje dzieci do zdrowego odżywiania i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Tekst: Redakcja szkolna
Fot: K. Czarnecki

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »