Wspomnienie Święta Trzech Króli

W Święto Trzech Króli na drzwiach w domu kreśli się kredą pierwsze litery od imion: Kacpra, Melchiora i Baltazara dopisując bieżący rok. Królowie oddali pokłon małemu dzieciątku Jezus i złożyli dary. Były to: złoto, które jest symbolem godności królewskiej, mirra symbolizująca wypełnienie proroctw i zapowiedź śmierci Zbawiciela oraz kadzidło będące symbolem godności kapłańskiej. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające postacie Trzech Króli. Ich zadaniem było pomalowanie obrazka i dorysowanie gwiazdy betlejemskiej. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne jest należyte kultywowanie pamięci i tradycji.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »