Warsztaty artystyczne dla KGW z Gminy Krasnosielc

Dwie twórczynie ludowe zaproszone na spotkanie przywiozły ze sobą swoje rękodzieła, które wprawiały w zachwyt i oko i serce. Pani Ewa Parzych uczyła podczas spotkania wszystkie panie jak można tchnąć życie w papier. Pokazała jedną z technik origami i podczas 2,5 godzinnych zajęć powstały trzy piękne łabędzie wypracowane przez nasze gospodynie. Druga twórczyni, Pani Czesława Lewandowska wyczarowywała na naszych oczach kwiaty: lilie, róże, malwę. Były jak żywe, nawet pachniały, gdyż Pani Czesława, w serce różnego pąka wkłada kawałeczek mydła o zapachu różanym. Byłyśmy oczarowane talentem naszych pań. Ruszyłyśmy do pracy i okazało się, że my także potrafimy „coś” zrobić. Potrzebowałyśmy na to oczywiście więcej czasu, bolały nas palce, ale efekt… nawet niezły. Po solidnej pracy był czas na poczęstunek. Wszem i wobec wiadomo, że domowe ciasto przebija swoim smakiem każde inne, tak więc nasze gospodynie przywiozły ze sobą słodkie wypieki. Była kawka i herbatka, ale przede wszystkim miła atmosfera. Podczas spotkania uzgodniono temat konkursu dla Gospodyń z Gminy Krasnosielc, który odbędzie się wiosną. Prosimy obserwować naszą stronę internetową www.gokkrasnosielc.pl, gdzie ukaże się zaproszenie i regulamin. Beata Heromińska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »