Hubert najlepszy w regionie

Hubert Regulski uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach już po raz drugi bierze udział w konkursie historycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie pt. ,,Dzieje żołnierza i oręża polskiego”. W ubiegłym roku szkolnym doszedł do etapu rejonowego i zabrakło mu tylko dwóch punktów, by zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. W bieżącym roku szkolnym Hubert uzyskał w etapie rejonowym w Ostrołęce najwięcej punktów (48 na 50) i bez trudu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu. Hubert od dawna interesuje się historią, lubi czytać książki o tematyce historycznej. W tym roku konkurs obejmuje okres od konfederacji barskiej do powstania styczniowego i trzeba wykazać się rzeczywiście szczegółową wiedzą, by rozwiązać test konkursowy. Jak sam mówi historią interesuje się od dzieciństwa. Szczególnie fascynowała go broń z różnych okresów historycznych. Obecnie najbardziej pasjonuje go historia I i II wojny światowej. Przedział czasowy objęty konkursem początkowo wydawał mu się dziwny i trudny. W miarę zgłębiania tematyki problematyka tego okresu stawała się coraz bardziej interesująca. Najwięcej trudności w przygotowaniach do konkursu sprawiało Hubertowi zapamiętywanie nazwisk, gdyż było ich bardzo dużo. W przygotowaniach do konkursu pomagała mu nauczycielka Pani Agnieszka Mikulak.
Tekst i fot.: Teresa Kaszuba

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »