„Mały Książę” w Drążdżewie

„Mały Książę” to historia, która opowiada o dorastaniu do wiernej miłości, prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka, stawia pytania o hierarchię wartości oraz sens więzi między ludźmi. Teatr FORMA z Białegostoku wystawił właśnie spektakl pod tytułem „Mały Książę” na podstawie książki autorstwa Antoine’a de Saint Exupere’go. Tematem sztuki było przymusowe lądowanie pilota na Saharze oraz podróż Księcia po planetach i zdobywanie wiedzy o dorosłych. Inscenizacja odbyła się w środę 22 lutego 2012 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Drążdżewie. Obejrzeli ją wszyscy uczniowie, a także przedszkolaki. Spektakl opowiadał o spotkaniu małego przybysza z Pilotem, który pomimo dojrzałego wieku zachował dziecięcą wrażliwość. Przeniósł widzów w tajemniczy świat fantazji, zmuszając do głębokiej refleksji, dotyczącej miłości, przyjaźni, cierpienia, szczęścia, samotności i sensu życia ludzkiego. Spektakl ukazał urzekającą historią chłopca, który pokochał Różę, lecz dopiero dzięki wędrówce po wszechświecie zrozumiał, jak wyjątkową była dla niego istotą. We współczesnym świecie ludzie zatracili się w pogoni za pracą i zdobywaniem pieniędzy. Założeniem przedstawienia było zwrócenie uwagi na to, że w naszym życiu nie są najważniejsze rzeczy materialne. Aktorzy przypomnieli widzom o zagubionych wartościach nadrzędnych, którymi są: miłość, prawda i dobro. Będziemy mogli odnaleźć je wtedy, kiedy zrozumiemy, że „najlepiej widzi się tylko sercem”.

oprac. Agnieszka Chodkowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »