Walentynki w Amelinie

W dniu 14 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Amelinie, huczniej niż zwykle, obchodzono Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Tradycyjnie w tym dniu zorganizowano pocztę walentynkową, a także z inicjatywy uczniów wchodzących w skład Samorządu Uczniowskiego i pod czujnym okiem opiekuna pani Anny Wosiak wprowadzono wiele dodatkowych atrakcji, m. in. konkurs na najpiękniejszą walentynkę oraz koncert pt. „Piosenka o miłości”. Ponadto uczniowie przygotowali inscenizację kabaretową zatytułowaną „Jak dwie połówki precla”, w której udział wzięły znane pary, a w ich role wcielili się uczniowie naszej szkoły: Doda i Nergal, Piękna i Bestia, a także Królewna Śnieżka i przedstawiciel Krasnoludków. Z okazji Walentynek została również wydana Gazetka Szkolna „Długa Przerwa”, w której znalazły się wierszyki o miłości, historia powstania Walentynek i tradycje obchodzenia tego święta w różnych stronach świata, krzyżówki i rebusy, a także wyznanie miłosne w różnych językach.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »