XXXI Przegląd Zespołów Zapustnych

Mazowiecki Przegląd Zespołów Zapustnych odbył się tradycyjnie w niedzielę zapustną, czyli w ostatnią niedzielę karnawału. W tym roku był to 19 lutego. Na przegląd do Jabłonowa w Gminie Płośnica przybyło 22 zespoły z różnych stron Mazowsza m.in. z Sochocina, Jednorożca, Karniewa, Raciąża, Krasnego, jak również dwa zespoły z Gminy Krasnosielc, z miejscowości Raki. Zespół dziecięcy „Raczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach wystąpił z programem zapustnym pt. „Jak zapusty na UEFA się wybierały”. Wspaniałe stroje, dynamiczna gra aktorska, a przede wszystkim humorystyczne teksty oraz odniesienie do sytuacji politycznej spowodowały, że zespół „Raczki” cieszył się dużym uznaniem publiczności i był oklaskiwany ogromnymi brawami. Opiekunami zespołu są Pani Agnieszka Mikulak i Pan Krzysztof Czarnecki.

Drugi zespół promujący naszą gminę na Mazowszu to grupa dorosłych aktorów – amatorów „Rakowianie. Autorem scenariusza, podobnie jak dla grupy „Raczki” jest Pan Krzysztof Czarnecki. I ten program rozbawił po raz kolejny nie tylko lokalną widownię na Gminnym Przeglądzie Zespołów Zapustnych w Rakach, ale także widownię gościnnego Jabłonowa.

Gmina Krasnosielc po raz kolejny zaistniała na kulturalnej mapie Mazowsza przypominając tradycję i obyczaje z naszego terenu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »