„Pierwszy Dzień Wiosny” w przedszkolu

Jak co roku, 21 marca, przedszkolaki z Krasnosielca pożegnały zimę, topiąc w rzece Orzyc Marzannę – zimy koleżankę. Po odprawieniu staropolskiego obrzędu, dzieci wraz z „Wiosną”, ciesząc się jej nadejściem, wybrały się barwnym i dźwięcznym korowodem na długi spacer. Po drodze, przedszkolakom sprzyjało szczęście, bowiem otrzymały w prezencie słodycze. Jak na dzieci przystało, sprawiło im to ogromną frajdę. Na następny „słodki” prezent, jest szansa już wkrótce, bowiem zbliża się czas prezentów od „Wielkanocnego Zajączka”. Natomiast kolejne odsłony wiosny, będziemy obserwować przez całe najbliższe trzy miesiące.