Święto Szkoły w Drążdżewie

W dniu 12 marca br. Publiczna Szkoła Podstawowa w Drążdżewie obchodziła swoje święto. Dzień rozpoczął się uroczystym apelem poświęconym patronowi – Edwardowi Rolskiemu. Odśpiewany został hymn szkoły. Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawili krótki rys historyczny o walkach powstańczych na naszym terenie, w których uczestniczył Edward Rolski. Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o patronie. Po uroczystym apelu szkolna delegacja, pod opieką pani Hanny Kęszczyk udała się do miejsca pamięci, gdzie złożyła kwiaty na pomniku. W drugiej części uroczystości odbyły się warsztaty poprowadzone przez pana Artura Kozłowskiego, który uczył jak udzielać pierwszej pomocy. Najpierw wyświetlony został film pokazujący kolejne etapy przeprowadzania resuscytacji, a po filmie odbyła się część praktyczna. Uczniowie ćwiczyli na fantomach. Uczyli się prawidłowo wykonywać wdechy i uciskać klatkę piersiową. Pomimo tego, że nie było to łatwe zadanie to poradzili sobie świetnie. Kolejnym punktem tego szczególnego dnia były zajęcia plastyczne. Uczniowie, wspólnie z wychowawcami, różnymi technikami wykonywali ozdoby wiosenne, którymi dekorowali swoje sale. W klasach zrobiło się kolorowo i wiosennie. Szczególną atrakcją „Święta szkoły” był wyjazd do Aquaparku do Ostrołęki. Chętnych nie brakowało. Dzień zakończył się miłym akcentem w ostrołęckim Mc Donalds. Wszyscy wrócili zadowoleni. Szkoda, że Święto Szkoły jest tylko jeden raz w roku. Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »