„Zmiana władzy w Amelinie” – czyli ciekawa i pełna wiosennych kolorów integracja

Jak co roku w naszej szkole postanowiliśmy uczcić nadejście wiosny. W radosnych nastrojach „wyszliśmy z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Program całej imprezy został przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Przygotowania do tego uroczystego dnia rozpoczęliśmy ponad dwa tygodnie temu. O godzinie 8.00 Pani Dyrektor Bogusława Więcek przekazała symboliczny klucz władzy na ręce uczniów. Tego co działo się później, nie można wiernie oddać słowami. Uczniowie klasy VI mogli sprawdzić się w zawodzie „nauczyciela”. Aby czas się nie dłużył oraz żeby go umilić nauczyciele otrzymali od uczniów zadanie polegające na wykonaniu gazetki. Później „śpiewająco szukaliśmy” wiosny. Do wspólnego śpiewania znanych piosenek włączyły się także dzieci z przedszkola. Ostatni punkt programu – najciekawsze wiosenne przebranie – udowodnił, że mamy niezwykłą wyobraźnię. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Teraz przyszło czekać do następnej dobrej zabawy. Efektem tego niezwykłego dnia jest szereg naszych nowych pomysłów, które zgodnie z obietnicą Pani Dyrektor, zostaną wdrożone do realizacji. Uważamy, że uroczystości angażujące zarówno uczniów jak i nauczycieli są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej. Uzmysławiają nauczycielom zdolności uczniowskie, a uczniom pokazują, że nauczyciel „nie jest sztywniakiem” i też potrafi się bawić. Samorząd Uczniowski

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »