Dzień Ziemi w Drążdżewie

Gościem specjalnym w tym dniu była pani Leśniczy z Nadleśnictwa Parciaki – Ewa Kuprajtys.
Z uwagą wysłuchała przedstawienia pt. „Ekologia” w wykonaniu uczniów z klasy V, a potem opowiadała o swojej pracy, o tym ile trudu trzeba włożyć, żeby las był zdrowy i piękny, aby zwierzęta czuły się w nim dobrze. Mówiła: ,,Przez całe swoje życie zebrałam kilka ton śmieci, papierków, puszek, które ktoś wyrzucił do lasu”. Dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się tym opowieściom po czym zadawały pytania, np. „Jakie lasy przeważają w naszej okolicy?”, „Jak dokarmia się zwierzęta zimą?”, „Czy lubi pani swoją pracę?”. Na koniec pani Leśniczy podziękowała za zaproszenie i zachęciła do współpracy i dbania o czystość lasu. Zaprosiła wszystkich do sali edukacyjnej w Budziskach na lekcje o lesie.Pani dyrektor i uczniowie podziękowali gorącymi brawami pani Ewie za przybycie i złożyli deklarację pomocy w sprzątaniu lasu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »