Odjazdowy Bibliotekarz

Prognozy nie były obiecujące. I mamy dylemat – jedziemy podczas deszczu czy też rezygnujemy z wyjazdu. Czekaliśmy do godz. 10:00 i podjęliśmy decyzję. Wszyscy ochotnicy, którzy nie boją się deszczu, jadą rowerami. Reszta chętnych samochodami. I wyruszyliśmy. Największa grupa, licząca 60 osób a ubezpieczana przez strażaków, wyruszyła z Drążdżewa. Nieco mniejsza 22 osobowa z Krasnosielca. Niewielka reprezentacja Amelina z trudem dotarła na miejsce zbiórki nieco spózniona. Ogółem w akcji uczestniczyły 133 osoby, w tym 99 dzieci oraz 34 osoby dorosłe (rodzice, nauczyciele). Rower jako środek lokomocji wybrało 51 osób. Po dotarciu na miejsce spotkania i krótkim odpoczynku, rozpoczęły się gry i zabawy rekreacyjne. Były zabawy z piłką, biegi w workach, gra w piłkę nożną i wiele innych atrakcji. Wszyscy czekali niecierpliwie na zapowiedzianą wizytę aktorów ze Studia Rozrywkowo – Teatralnego "Duet" z Krakowa. Przedstawili oni bajkę pt.: "Wilk i zając w mieście". Bajka była humorystyczna, dynamiczna, interaktywna. Sposób gry aktorów podobał się maluchom. Co chwila słychać było wybuchy śmiechu, a na koniec kilkakrotne gromkie brawa. Nie obyło się też bez konkursów. Jednym z nich był konkurs sprawdzający wiadomości uczestników na temat bibliotek publicznych naszej gminy. Zwyciężcy otrzymali nagrody ufundowane przez bibliotekę. Na zakończenie imprezy rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Ależ smakowały.
Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do organizacji rajdu imprezy "Odjazdowy Bibliotekarz", a takich osób było naprawdę wiele. Zapraszam za rok. Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »