Święto Ziemi

Natomiast uczniowie z klasy I – III wykonali prace plastyczne pt. „Jak dbam o środowisko”. Podczas obchodów Dnia Ziemi zostały rozstrzygnięte również konkursy: „Jak powstaje papier”, który kilka dni wcześniej przeprowadził przedstawiciel firmy STORA ENSO z Ostrołęki, a także konkurs „ Upominek z papieru”, który dotyczył prezentu wykonanego koniecznie z papieru. Wykonane prace można było podziwiać na wystawie, wśród których były: kolorowe kwiaty w koszyku i w wazonie, ozdobne pudełeczka i koszyczki oraz lampion, łabędź i pies, który najbardziej przyciągał uwagę. Kolejnym punktem uroczystości był pokaz mody ekologicznej. Piękne ekologiczne stroje, suknie z papieru i kwiaty we włosach, wzbudziły duże zainteresowanie zarówno dzieci, jak i zaproszonych gości. Na koniec uczniowie z klasy VI przedstawili część artystyczną pt. „Na ratunek Ziemi”, która kończyła się rytmiczną piosenką Majki Jeżowskiej „Moja planeta”. Święto Ziemi wzbogaciła prezentacja multimedialna podsumowująca działania, jakie były prowadzone przez uczniów i nauczycieli na rzecz ochrony środowiska. Po całej uroczystości wspólnie zasadzono drzewko na placu przy szkole. Podsumowując, należy dodać, że była to udana uroczystość. Dziękujemy serdecznie gościom za przybycie do naszej szkoły i za ciepłe słowa, które do nas skierowali, a także za otrzymane prezenty. Rodzicom za pomoc w przygotowaniu i wspaniały tort w kształcie kuli ziemskiej. Podziękowania, należą się też mieszkańcom Raków i okolicznych wiosek, za pomoc w zbiórce makulatury. Zapraszamy za rok, aby uczcić ponownie Święto Ziemi i wyprawić jej imieniny.
Magdalena Janowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »