Teatrzyk dla najmłodszych w GOK

„Dwie Dorotki” – taki tytuł nosiło przedstawienie, które obejrzały dzieci ze szkoły podstawowej z Krasnosielca. W GOK-u, 29 maja 2012r., grupa najmłodszych uczniów – około 100 osób – obejrzała spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Art-Re z Krakowa. Jest to teatr działający na rynku od ponad 10 lat. W swoim repertuarze ma szereg przedstawień tworzonych na podstawie utworów z kanonu lektur szkolnych jak i spoza tego obszaru, liczne legendy, opowiadania, baśnie i bajki. Dzieci podczas przedstawienia, które trwało 45 minut, miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia, gdyż każdy spektakl jest interaktywny. Stanowi to dodatkową formę rozwoju intelektualnego dziecka. Edukacja teatralna pozwala rozwijać horyzonty myślowe, kształtuje wrażliwość na kulturę, sztukę i świat, a morał płynący ze spektaklu uświadamia widzom, że warto w życiu godnie i uczciwie postępować. Było to kolejne spotkanie z teatrzykiem dla najmłodszych w murach Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu, ale na pewno nie ostatnie.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »