XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Drążdżewie

W dniach od 1 do 7 czerwca 2012 r. odbył się XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia” w ramach kampanii społecznej Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.
Z tej okazji bibliotekarz szkolny, Michał Walasek przeprowadził zajęcia czytelnicze dla uczniów klasy I i II Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie. Pierwszoklasiści wysłuchali wierszy Stefanii Szuchowej pt.: „Siano”, „Dudek”, „Wianki” i „Świetliki”. Odgadywali również zagadki o tematyce wiosennej i letniej, kolorowali obrazki oraz wypowiadali się na temat zbliżających się wakacji. W czasie trwania tej kampanii nauczyciel podkreślał jak ważne jest bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu na wakacjach. Natomiast uczniowie klasy II wysłuchali opowiadania M. Kowalewskiej pt. „U progu lata” i H. Zdzitowieckiej pt. „Czym grają pasikoniki trajkotka?”, po czym podzielili się swoimi spostrzeżeniami związanymi z miesiącem czerwcem.
Celem tej akcji było uświadomienie dorosłym potrzeby codziennego czytania dzieciom. Jest to czynność niezwykle ważna, bo zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualnyi społeczny. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Dodatkowo głośne czytanie budujemocną więź między rodzicem i dzieckiem.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »