Kolejne wsparcie WFOŚiGW na edukację ekologiczną w Gminie Krasnosielc

Otrzymano informację z WFOŚiGW, że wniosek dotyczący przeprowadzenia akcji ekologicznej w Gminie Krasnosielc pod hasłem "Pokażmy śmieciom gdzie ich miejsce" został pozytywnie oceniony przez Zarząd i przyznano wsparcie finansowe w wysokości 18 375 zł na realizację tego projektu. W ramach akcji będą przeprowadzone edukacyjne warsztaty plenerowe oraz wyjazd do MPK do Ostrołęki dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i zdobyć atrakcyjne nagrody. Nieodłącznym wydarzeniem będzie akcja sprzątania świata, a właściwie najbardziej zaśmieconych terenów w naszej gminie. Wszystkie działania zostaną podsumowane na imprezie ekologicznej "Bliżej natury w Gminie Krasnosielc", podczas której będzie można podziwiać wystawy plakatów ekologicznych i fotografii w wykonaniu uczniów, skorzystać ze stoiska promocyjno – edukacyjnego oraz otrzymać sadzonkę drzewka w zamian za "elektrośmiecia". Podstawowym celem całej akcji jest przekonanie mieszkańców naszej gminy do idei recyklingu oraz do właściwej gospodarki odpadami. Całkowita zadania wynosi 28 tys.zł

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »