„Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu od wielu już lat jest organizatorem Konkursu Pięknego Czytania. W minionych latach czytały dzieci w wieku 7-9 lat, w wieku 10-12 lat, czytali też gimnazjaliści. W tym roku do udziału w konkursie zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców naszej gminy, czyli przedszkolaków. Konkurs przebiegał pod hasłem "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa". Finał odbył się dnia 26 czerwca 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Drążdżewie, która była współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Konkurs poprzedziła część artystyczna związana tematycznie z książką ,przygotowana przez przedszkolaków oraz uczniów klasy V ze szkoły w Drążdżewie. W konkursie uczestniczyło 17 osób. Najliczniejszą 7-osobową ekipę wystawiło Przedszkole w Krasnosielcu, 6 osób reprezentowało Oddział Przedszkolny w Drążdżewie, zaś każdy z Oddziałów Przedszkolnych w Amelinie i Rakach reprezentowany był przez 2 osoby. Dzieci wspomagane przez rodziców oraz nauczycielki przedszkoli przygotowały fragmenty różnorodnych książek. Prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Barbara Kordowska – Przewodnicząca oraz Członkowie – Panie Elżbieta Żywica i Bożena Gołota. Komisja oceniała płynność i wyrazistość czytania oraz piękną intonację. Najwyżej oceniono występ Marysi Kaczorek z Krasnosielca oraz Kasi Glinki z Raków, które zostały "Mistrzyniami Pięknego Czytania". Komisja przyznała też 8 wyróżnień. Otrzymały je następujące osoby: Wiktoria Lis i Karolina Mizerek z Amelina, Oliwia Kruk i Karolina Ochenkowska z Drążdżewa, Wiktoria Skrobecka z Raków oraz Gabriela Matuszewska, Natalia Wyszyńska i Zuzanna Załęska z Krasnosielca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe: książki i pluszowe maskotki. Nie zabrakło też pysznego ciasta i kosza słodyczy przygotowanych przez rodziców dzieci biorących udział w konkursie.
Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »