XIV Dni Krasnosielca

Drugą atrakcją sobotniego popołudnia, cieszącą się także dużym zainteresowaniem był organizowany już po raz drugi Zlot Motocyklowy. Na szczęście pogoda utrzymała się i o godzinie 17:00 centrum Krasnosielca zamieniło się w prawdziwe obozowisko dla miłośników i sympatyków ryczących silników wszystkich marek, typów i roczników. Podczas prezentacji pojazdów licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać dwukołowce, zrobić pamiątkowe zdjęcie przy wybranym przez siebie motocyklu oraz skorzystać z przejażdżki. Nie zabrakło również dobrej zabawy, którą zagwarantowały liczne konkurencje: przeciąganie liny, przejazd slalomem, skoki na piłkach, „wlepianie mandatów”. Po zakończeniu rozgrywek motocykliści wykonali rundę honorową ulicami Krasnosielca. W drugim dniu obchodów Dni Krasnosielca odbył się festyn na targowicy w Nowym Krasnosielcu. Imprezę tradycyjnie otworzył Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński oraz Dyrektor GOK Beata Heromińska. Po przywitaniu zgromadzonych gości i mieszkańców oraz podziękowaniu sponsorom odbyły się występy „swoich ludzi” czyli lokalnych artystów. Na estradzie zaprezentowała się grupa Awista, składająca się z gimnazjalnych talentów, którzy specjalnie na tę uroczystość połączyli swoje głosy. Na scenie wystąpił także Chór Koła Gospodyń Wiejskich z Grabowa, który promuje naszą gminę od 5 lat. Tradycyjnie już dziarsko zagrała Orkiestra OSP z Pienic, a grupa nauczycieli ze szkół podstawowych w Rakach i w Drążdżewie zaśpiewała utwory w klimacie żołnierskim. Bogaty repertuar naszych gminnych muzyków sprawił, że publiczność świetnie się bawiła. Kolejnym przezabawnym zresztą punktem programu był występ kabaretu „Szuje” z Ostrołęki, który tworzą Jakub Rutka i Staszek Orłowski. Poza sceną również było wiele atrakcji. Niedaleko estrady wyrosły stoiska, na których można było podziwiać twórczość lokalnych artystów, zasmakować się w regionalnych potrawach przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich z Gminy Krasnosielc oraz „dotknąć odległych średniowiecznych czasów” na jarmarku staropolskim. Największą radość dzieciom sprawiły atrakcje wesołego miasteczka: przejażdżka bryczką, ujeżdżanie niesfornego byka, kule wodne, dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód. Podczas festynu dokonano uroczystego wręczenia nagród dla najlepszych wędkarzy. W II Gminnych Spławikowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Krasnosielc nagrody otrzymali:
W kategorii SENIORZY: I – Sławomir Kubaszewski II – Marcin Ostrowski III – Grzegorz Trojanowski
W kategorii JUNIORZY: I – Paweł Wysocki II – Rafał Drążek III – Adam Kacprzycki
Wyróżnienie najlepszego wędkarza z Gminy Krasnosielc zdobył Piotr Święcki.
Następnie zespół The Roxett Band zagwarantował nam prawdziwe rockowe brzmienie. Po „ostrych” rytmach przyszedł czas na gorące, hiszpańskie klimaty, w które wprowadziła publiczność grupa Gipsy Band, prezentująca piosenki zespołu Gipsy Kings. W czasie trwania festynu odbył się także konkurs wiedzy o Krasnosielcu z podziałem na mieszkańców i gości. Dla najlepszych zostały rozdane drobne upominki. Gwiazdą wieczoru był zespół Akcent, który zgromadził pod sceną tłum fanów. Przyjacielska atmosfera stworzona przez Zenona Martyniuka zagwarantowała świetną zabawę. Po udanym koncercie przyszedł czas na niesamowite widowisko świetlne – puszczanie lampionów. A potem wszyscy bawili się do 2 nad ranem z zespołem Helios z Krasnego. Na tym występie zakończyły się tegoroczne Dni Krasnosielca. Była to kolejna udana impreza, która przyciągnęła rzeszę uczestników. Dziękujemy Państwu za to, że znaleźliście czas aby wspólnie świętować Dni Krasnosielca. Dziękujemy również gościom z innych miejscowości za to, że nas odwiedzili i bawili się razem z nami. Dziękujemy organizatorom imprezy, którzy cały czas czuwali nad planowym przebiegiem uroczystości i porządkiem m. in. pracownikom Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz wolontariuszom i stażystom GOK, druhom strażakom z jednostek OSP Krasnosielc i Drążdżewo, a także funkcjonariuszom policji. Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, których wkład w tą imprezę był nieoceniony. Wsparli nas: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. oddział w Ostrołęce
Bank Spółdzielczy Krasnosielc Auto-Hit Sp. z o.o. Maków Ma.
Bartosiewicz Adam
Dobrzyński Janusz
Grabowscy Agnieszka i Adam
Grupa wolontariuszy działająca przy ZS w Krasnosielcu
KGW z terenu gminy
Kryszk Tadeusz
OSP Krasnosielc i Drążdżewo
Piątek Regina i Andrzej
Piekarski Maciej
Piekarski Wiesław
Piórecki Krzysztof
Pogorzelscy Iwona i Robert
Regulski Konrad
PPH Wr Sp. z o.o.Romanik Zofia i Władysław
Ruszczyńscy Elżbieta i Wojciech
Rykaczewski Janusz
Szewczak Tomasz
Tabaka Zdzisław
Wróblewski Tadeusz
Zdunek Barbara i Jan
Zielińscy Barbara i Mariusz Ogrodowicz Kazimierz Białobrzeski Dariusz MPK Sp. o.o. Ostrołęka P.H.U Zasztoft Bis P.H.U Zasztoft P.P.H.U. Jumida Przasnysz Wszystkim sponsorom, organizatorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Dni Krasnosielca, Wójt Gminy Krasnosielc i Dyrektor GOK serdecznie dziękują. Zapraszamy do obejrzenia galerii.XV Dni Krasnosielca Zlot motocyklowy II Splawikowe Zawody Wedkarskie
Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »