Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem

Wrzesień w naszej szkole jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego też 24 września klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu spotkały się z dzielnicowym Posterunku Policji w Krasnosielcu aspirantem Grzegorzem Chełchowskim. Funkcjonariusz w interesujący i bardzo przystępny sposób przekazywał swoją wiedzę z zakresu prawa o ruchu drogowym. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali ciekawej pogadanki, z której dowiedzieli się m.in. co to jest droga, którą stroną poruszają się piesi, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i co nosić, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Dzieci czynnie włączyły się w rozmowę odpowiadając na pytania dotyczące numerów alarmowych i kontaktów z nieznajomymi. Oglądały także strój policjanta – mundur. Chętni mogli przymierzyć czapkę, dotknąć odznak policyjnych, kajdanek. Widać było ogromne zaciekawienie na twarzach dzieci. Główną atrakcją było oglądanie policyjnego radiowozu. Każde dziecko mogło z bliska zobaczyć, jak wygląda taki samochód, usiąść w środku i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było bardzo ciekawe ipouczające. Wiedza, którą dzieci uzyskały napewno się przyda. Po tym spotkaniu na pewno żaden uczeń nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z nami. Zapraszamy częściej do odwiedzania naszej szkoły. Zespół redakcyjny Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »