Dzień Papieski

Dnia 16 października 2012 r. w Krasnosielcu obchodzono Dzień Papieski. Jak co roku dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, jest to szczególne święto, gdyż przypomina postać naszego rodaka, który jako pierwszy zasiadł na tron piotrowy. Jan Paweł II swą mądrością i dobrem poruszył i zjednoczył serca ludzkie. Teraz z dumą społeczność szkolna wspomina wielkiego Papieża Polaka. Należy pamiętać, że człowiek ten, zanim został papieżem, wiódł zwykłe życie, podobne do naszego. Z tej okazji w szkole w Krasnosielcu odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielki religii s. Hanny Wrotek. Program ten miał na celu ukazać słuchaczom wartości jakimi kierował się w swoim życiu, nauczaniu i nieustannej modlitwie Ojciec Święty Jan Paweł II. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Barki” – ulubionej pieśni Papieża.
Zespół redakcyjny Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »