Październik u krasnosielckich przedszkolaków

We środę, 17 października b.r. przedszkolaki z PSP Krasnosielc obejrzały spektakl pt. „Nosił wilk razy kilka”, w wykonaniu grupy z Białegostoku. Przedstawienie niosło głębokie przesłanie edukacyjne albowiem traktowało o wzajemnych relacjach, pewności siebie i pokorze. Kolejny dzień po spektaklu był dniem również ciekawym jak poprzedzający. Dzieci przyniosły bowiem jarzyny na konkurs „Najciekawsze warzywo”. Następnie nad rzeką Orzyc zorganizowano ognisko. Zgodnie z wrześniowym postanowieniem wszyscy piekli ziemniaki. Nadto, wraz z rodzicami dzieci brały udział w zabawach integracyjnych typu: – przenoszenie ziemniaków na odległość w chochli; – sadzenie i zbieranie ziemniaków; – rzucanie ziemniakiem do celu. W tym dniu można było podziwiać także ludziki i inne stworki z ziemniaków, które zostały wykonane i zaprezentowane przez poszczególne grupy przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Panu Tomkowi za pomoc. Myślę, że Święto pieczonego ziemniaka wejdzie na stałe do kalendarza uroczystości przedszkolnych.

Dyrektor przedszkola Anna Godlewska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »