Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Krasnosielcu odbyły się akademie z okazji Święta Niepodległości. Podczas uroczystych apeli występujący uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym o 123 latach niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do czasów J. Piłsudskiego. W trakcie przedstawienia uczniowie zaprezentowali najpopularniejsze pieśni wojskowe z okresu międzywojennego oraz piosenki współczesne. Całą uroczystość uświetnił występ orkiestry OSP z Pienic, składającej się z uczniów i absolwentów gimnazjum (obecnie uczniów ZS im. T. Kościuszki w Krasnosielcu). W gimnazjum apel przygotowali uczniowie z kl. III a, pod kierunkiem – E. Mąki, N. Grabowskiej i E. Majkowskiej. Natomiast w szkole podstawowej w części artystycznej wzięli udział uczniowie klas VI i V pod kierunkiem B. Dudek i W. Kuprajtys.
Zespół redakcyjny Biblioteki Szkolnej w Krasnosielcu

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »