Święto Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzonym co roku dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów.
W Krasnosielcu obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą św. z udziałem pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej w Rakach, Publicznego Gimnazjum i Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki. Po mszy św. zostały złożone kwiaty w miejscach upamiętniających walkę w obronie Ojczyzny na terenie Gminy Krasnosielc. Następnie na sali widowiskowej GOK w Krasnosielcu odbył się koncert patriotyczny, w wykonaniu zespołu „Ogród Wyobraźni” z Brańska. W programie koncertu znalazły się pieśni i piosenki przybliżające losy Polski, które wprawiły słuchaczy w refleksję i historyczną zadumę. Koncert dostarczył publiczności wielu wzruszeń, za co nagrodzono wykonawców gromkimi brawami. Koncertu wysłuchali przedstawiciele urzędów, instytucji kościelnych, szkół oraz mieszkańcy gminy. Podczas przemówienia Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński podkreślił jak duże znaczenie dla narodu polskiego ma świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wójt podziękował także za przybycie zaproszonym gościom: Marianowi Krupińskiemu, Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, radnym gminy i wszystkim obecnym.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »