Święto Pluszowego Misia

Pluszowe misie – miękkie, miłe w dotyku są ulubionymi maskotkami dzieci. Od ponad 100 lat towarzyszą im, pocieszają i są ulubioną przytulanką. Miś to bohater książek dla dzieci m. in.: Kubuś Puchatek, Przygody i wędrówki Misia Uszatka, Miś zwany Paddington. Misie mają też swoje miejsce w filmie: Gumisie, Miś Yogi i mały Boo Boo, Miś Fazi (The Muppet Show), Miś Uszatek (Przygody Misia Uszatka), Miś Kolargol (Przygody Misia Colargola).
Ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zaczęto je świętować od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.
W naszej Bibliotece Szkolnej od kilku lat obchodzimy Święto Pluszowego Misia. W tym roku uczniowie mogą obejrzeć wystawę ulubionych pluszaków i książek o nich. A także narysować portret swojego pluszowego ulubieńca i posłuchać fragmentów książek o misiach.

Red. Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »