Szlachetna Paczka w Gminie Krasnosielc

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – akcja „Szlachetna Paczka” dociera do tych, których bieda jest niezawiniona, osób starszych, samotnych, schorowanych, rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi i osób, które dotknęło nieszczęście. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza zinformacjami o rodzinach w potrzebie. W okresie od 17 listopada do 07 grudnia br. każdy może wybrać jedną z rodzin ispecjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. Wolontariusze „Szlachetna Paczka”, czyli SuperW, zapoznawali się z sytuacją rodzin i ich konkretnymi potrzebami. Na tej podstawie stworzyli opisy rodzin, które zostały zamieszczone w internetowej bazie. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości iprzygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu. Hasło Szlachetnej Paczki 2012, „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. – Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca „Szlachetnej Paczki”. W Polce „Szlachetna Paczka” organizowana jest po raz XII, a po raz I w Gminie Krasnosielc. Koordynatorem tej akcji w gminie jest Dyrektor GOK Beata Heromińska. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób – Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI. Jak możesz pomóc?

  • wybierz na www.szlachetnapaczka.pl (poprzez zakładkę: województwa → rejon) jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej wyjątkową pomoc – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy.
  • wpłać dowolną darowiznę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 lub online na www.szlachetnapaczka.pl/wplac i dołącz do grona osób, które obywatelsko finansują organizację projektu.
  • wyślij SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).
  • przekaż 1% na Paczkę- nr KRS 00 00 05 09 05.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »