10 urodziny pluszowego misia

W 100 rocznicę powstania zabawki, w roku 2002, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia i od tej daty zaczęto obchodzić ten dzień również w Polsce. W tym roku przypadła więc 10 rocznica urodzin, którą pracownicy GOK postanowili uczcić wraz z dziećmi z Gminy Krasnosielc. Przed tym świętem został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Mój przyjaciel Miś” dla klas „O”, I, II, III (szkoła podstawowa) z terenu Gminy Krasnosielc. Dzieci przygotowały przepiękne podobizny swoich misiów różnymi technikami. Komisja konkursowa z wielką przyjemnością obejrzała wszystkie prace i wybrała spośród 209 te najpiękniejsze. W ocenie prac konkursowych komisja kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu; samodzielność wykonania pracy przez dziecko; technika wykonania i estetyka pracy. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w dniu 25 listopada 2012 r. w GOK-u w Krasnosielcu. Tego właśnie dnia Pluszowy Miś zaprosił wszystkie dzieci w wieku do 12 roku życia z terenu naszej gminy na imprezkę urodzinową.
Dzieci kochają misie i dlatego chętnie przyjęły zaproszenie jubilata. Na niedzielnej imprezce było ponad 150 dzieci, które fajnie się bawiły wraz z niezawodna grupą wolontariuszy działającą przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Krasnosielcu, którzy wcielili się na tę okoliczność w rodzeństwo Pluszowego Misia. Dzieci śpiewały „Sto lat”, tańczyły ze swoimi misiami, jadły miodek i małe „co nie co”, tańczyły na urodzinowych partach, uczestniczyły w różnych konkurencjach, grach, zabawach i tańcach integracyjnych. Podczas spotkania wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Po dwugodzinnych szaleństwach w rytm energicznej muzyki dzieci wraz ze swoimi rodzicami rozeszli się do swoich domów. Już następnego dnia zamieszczono na stronie internetowej www.gokkrasnosielc.pl fotki z imprezy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż liczba wejść na stronę GOK rosła z minuty na minutę.
Była to kolejna już w tym roku impreza realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”, w której to uczestniczy Gmina Krasnosielc.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »