Kolejna odsłona rękodzieła

Kolejną artystką, która zaprezentowała swoje dzieła jest pani Ewa Król, która ma 53 lata i jest rodowitą mieszkanką Gminy Krasnosielc. Pani Ewa pracowała zawodowo jako nauczyciel, a obecnie jest na emeryturze. Nie zmieniło to jednak zbyt wiele w jej aktywności. Ciągle jest kobietą energiczną, poszukującą nowych doświadczeń i pomysłów. Dorywczo zajmuje się pięciorgiem wnucząt, jest kuratorem społecznym, ale przede wszystkim artystką domatorką. Pani Ewa od zawsze, jak mówi, wykonywała ręczne robótki: na drutach, na szydełku oraz igłą. Od 10 lat zajmuje się haftem krzyżykowym. Ten rodzaj artyzmu stał się jej pasją. Haftowanie ściegiem krzyżykowym nie jest trudne, jak podają popularne strony w Internecie, ale jest to technika szalenie czasochłonna. Wymaga wielkiej cierpliwości i precyzyjności, aby był efekt. Pani Ewa jako swój sukces podaje wystawę kilku swoich prac w galerii w Ostrołęce. Ma także prywatne zamówienia. Na wystawie w GOK-u można obejrzeć prace mniejsze i większe, krajobrazy i postacie religijne, a może pokusić się o prywatne zamówienie.
Swoje prace przedstawiła także pani Wioletta Krupka, która od ośmiu lat jest właścicielem kwiaciarni w Krasnosielcu. Pani Wioletta jest żoną i matką dwóch synków. Od najmłodszych lat miała zamiłowanie artystyczne. Jej delikatność i wyczucie smaku oraz miłość do kwiatów spowodowały, że urzeczywistniła własne marzenia i założyła kwiaciarnie. Pani Wioletta za swój sukces uznaje fakt, że każdą nową rzecz, którą wprowadzała w swojej pracy, a czyniła to z wielkim zaangażowaniem, cieszyła się uznaniem klientów. Czy to nowe kształty i wzory bukietów, nowe kompozycje ze sztucznych kwiatów, torty z pieluszek czy słodkie bukiety. Miła obsługa i atrakcyjne ceny przyciągają ludzi. Nade wszystko jednak atmosfera i pozytywne nastawienie właścicielki. Cieszę się – mówi Pani Wioletta – że moja pasja, stała się moim zawodem i że mogę się spełniać w tym co sprawia mi radość.
Na wystawie prezentowane są także ozdoby bożonarodzeniowe Państwa Leny i Wojciecha Kaszuba oraz Bożeny Warych.
Zapraszamy do odwiedzania wystawy do końca listopada.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »