Ku pamięci walczących o niepodległość

Słowem i pieśnią uczniowie PSP w Amelinie uczcili 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak corocznie oddali hołd tym, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. Należy podkreślić, że obowiązkiem patriotycznym każdego obywatela jest pamięć o bohaterach walk o niepodległość. Uczniowie pod kierunkiem pani Agaty Wilkowskiej zaprezentowali również scenki dramatyczne ukazujące tragiczne dzieje Polski. Podniosły nastrój uroczystości podkreśliła inscenizacja "wręczenia Polsce flagi narodowej i korony". Następnie aktorzy, na zaproszenie miejscowego ks. proboszcza, odtworzyli swoją akademię na mszy św., która była sprawowana w intencji Ojczyzny.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »