Listopad w przedszkolu – zapoczątkowanie nowości!

2. „Koloroterapia”.
Realizowana od połowy listopada sztuka influencji na człowieka za pomocą kolorów. Gdy nadchodzi listopad, miesiąc trochę smutny, deszczowy i zimny – z przyjemnością każdy myśli o ciepłych barwach. To one właśnie dostarczają radości, uśmiechu, i dobrego samopoczucia. Z uwagi na to, w przedszkolu każdy dzień oznaczono odpowiednim kolorem: poniedziałek – żółtym, wtorek – pomarańczowym, środa – czerwonym, czwartek – fioletowym, piątek – niebieskim. Koloroterapia działa.

3. „Kwestionariusz współpracy”.
Ta inicjatywa stworzona została z myślą o rodzicach. Polegała na składaniu do końca listopada u wychowawców grup niejako propozycji bliższej współpracy z przedszkolem. Jej przejawem ma być prezentowanie dzieciom zdolności i umiejętności jakie posiadają ich rodzice, np. pieczenie pysznego chleba lub ciasta, udzielenie pierwszej pomocy czy też zaprezentowanie wykonywanego zawodu.

4. „Warsztaty plastyczno-techniczne, odlewy gipsowe”.
Ta atrakcyjna i kreatywna forma edukacji artystycznej dzieci została zrealizowana we wtorek, 13 listopada. Zorganizowane z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci zajęcia pozwalają rozwijać nie tylko wyobraźnię jak i zdolności plastyczne, ale są też ciekawą formą spędzania czasu. Wśród dzieł wykonanych przez dzieci nie zabrakło także odlewów szopki bożonarodzeniowej jak i kwiatów w wazonie. Oczywiście wszystkie prace były bardzo ciekawe.

5. „Kwaszenie kapusty”.
Jednym ze sposobów zaprezentowania wśród najmłodszych ekologicznego stylu życia były zajęcia związane z kwaszeniem kapusty. Warsztaty zostały zrealizowane w dniu 23 listopada.
Dyrektor przedszkola
Anna Godlewska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »