Konkretny człowiek – konkretnemu człowiekowi

Nie pomagamy osobom roszczeniowym, które chcą utrzymywać się ze swojej biedy. Pomagamy tym, dla których pomoc może być inspiracją do zmiany. W Szlachetnej Paczce pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie rzeczywiście zmienić jej trudną sytuację. To najważniejsze, że Darczyńca wie dokładnie, czego potrzebuje dana rodzina.
Gmina Krasnosielc jako pierwsza zaistniała w okolicy. Nie było jeszcze punktu Szlachetnej Paczki w powiecie przasnyskim. Z racji tego, że jest to dopiero pierwszy rok działania do projektu zostało włączonych 9 rodzin. Rodziny objęte pomocą, były starannie wytypowane spośród wielu w gminie. Przy tej okazji koordynator projektu B. Heromińska bardzo serdecznie dziękuje pracownikom socjalnym z tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pani Kierownik OPS za pomoc w typowaniu rodzin do projektu. Rodziny te musiały wpisywać się w szereg kategorii i wyznaczników projektu Szlachetna Paczka. Wolontariusze z naszego rejonu byli tymi, którzy w sposób bezpośredni dbali o poprawność przeprowadzenia „paczki” w zgodzie z ideami paczkowymi. Byli pośrednikami między darczyńcą a rodziną potrzebującą.
12 osób, zaangażowanych i otwartych na drugiego człowieka włączyło się całym sobą, za co bardzo serdecznie im dziękuję jako lider rejonu Krasnosielc. Nie byli to ludzie z przypadku. Przeszli oni proces rekrutacji, szkolenia, zdawali testy z wiedzy o paczce. Ci fantastyczni wolontariusze to: Magdalena Jurczewska, Karolina Zadrożna, Lidia Napiórkowska, Dorota Bonisławska, Lidia Woźniak, Emilia Daliga, Natalia Szymańska, Aleksandra Parzuchowska, Kazimierz Mackiewicz i Patryk Rolka. Dzięki SuperW !
Zwieńczeniem wspólnych działań był finał ogólnopolski. W dniu 8 i 9 grudnia 2012r. były czynne paczkowe magazyny w całej Polsce. W Gminie Krasnosielc finał odbył się 8 grudnia w GOK-u. W samo południe pojawili się pierwsi darczyńcy ze wspaniałymi prezentami. Piękne pakunki w kolorowym, świątecznym papierze wyglądały wspaniale. Do GOK-u tego dnia dostarczono 81 pudeł pełnych znakomitości. Wśród darów znalazły się głównie: produkty spożywcze, chemiczne, słodycze, przybory szkolne, ubrania.
Darczyńców, zgłoszonych przez Internet było dziewięciu, m.in. szkoły podstawowe z Drążdżewa, Raków i Zespół Szkół z Gąsewa, Urząd Miejski z Makowa Mazowieckiego, Urząd Gminy i Rada Gminy z Krasnosielca oraz osoby indywidualne. Byli także darczyńcy, którzy włączyli się w pomoc poza portalem szlachetna paczka i ofiarowali coś od siebie dla rodzin z gminy Krasnosielc. Sklep Lider Market pana Krzysztofa Pióreckiego ufundował 9 skrzynek mandarynek, a tartak GRAB-BUD dwie paczki drewna opałowego. Szereg osób indywidualnych chciało pozostać anonimowymi. Wójt Gminy udostępnił samochód, którym w dniu finału, rozwożono świąteczne podarunki do rodzin. Kierowca zaś, Michał Klicki, w ramach świątecznego wolontariatu spędził sobotni dzień za kierownicą paczkowego busa, oczywiście pomagając dźwigać ciężkie podarunki.
Rodziny, które zostały włączone do projektu, przez ponad dwa miesiące stały się wolontariuszom bardzo bliskie. Był to czas na wspólne spojrzenie na trudne sprawy oraz na chwile radości i wzruszeń.
Wierzymy w to gorąco, że Szlachetna Paczka odcisnęła w niejednym sercu i domu ślad dobra i będzie nadal inspirować nas do zmiany na lepsze.
Dziękuje raz jeszcze wszystkim tym, którzy włączyli się w łańcuszek dobroci i już zapraszam za rok do tego by poczuć radość dzielenia się z drugim człowiekiem, a może spróbujesz jak to jest być wolontariuszem.

Lider Rejonu Krasnosielc
Beata Heromińska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »