Jasełka

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…” – to słowa znanej świątecznej piosenki. To dzień, w którym zasiadamy do wigilijnej kolacji, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Chociaż za oknem zimno, w domach panuje ciepły, rodzinny nastrój. W taki klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły społeczność szkolną jasełka, które odbyły się 20 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Krasnosielcu. Myślą przewodnią jasełek było hasło – „ Świat zmienia się gdy Miłość przychodzi na ziemię”, inspirowane książką „ Mały Książę” A. de Saint – Exuperego.
Jasełka miały uświadomić widzom, jak ważne jest dążenie w życiu do ładu, harmonii i spokoju. Jak trudno nie dać się zwieść pokusom współczesnego świata, nie dać zagłuszyć swojego wewnętrznego głosu informacyjnym szumem, reklamami, ofertami mediów. Mały Książę przeniósł zgromadzonych do czasów narodzin Dzieciątka w betlejemskiej stajence. Życzył wszystkim aby dostrzegali miłość i dobro w nadchodzącym Nowym Roku.
Uroczystość przygotowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum pod kierunkiem: s. H. Wrotek, B. Zaleskiej i W. Kuprajtys.

Redakcja Biblioteki Szkolnej
w Krasnosielcu

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »